Linux mint adobe photoshop cs6 kurulum rehberi

Linux sistemler üzerinde windows yazılımları yürütmek 3.parti uygulamalarla mümkündür.Adobe photoshop cs6 yı sisteme nasıl kuracağımıza bakacağız.

Kullanacağımız adobe photoshop versiyonu çok önemli zira wine her versiyonu çalıştırma sözü vermiyor,kendi sitesinden destekleyen versiyonları görebilirsiniz.Kullanabilir en son versiyonu kullanacağım 64bit kurulumlar da sorun çıkarabiliyor tavsiye edeceğim versiyon  Adobe Photoshop CS6.13.0 Portable .Portable sürüm olması karşılaşağınız hataları asaltabiliyor sadece wine ile dosyalarını çıkarttığınızda çalışıyor.

Daha sonra ise

kurulum esnasında tarayıcınızda bir sayfa açarsa o sayfadan ie6 yı indirip yine açılan bir dosya dizini olacak,o dizine indirdiğiniz ie6.exe dosyasını atınız,kurulum esnasında ekstra çıkacak kurulumlar olacaktır onları da windows kurulumları gibi tamamlayarak geçiniz.

Kurulumlar tamamlandıktan sonra elinizdeki setup.exe dosyasınım bulunduğu dizine giderek orada bir uc birim açarak

diyerek kurulumu başlatabilirsiniz.Wine içerisinde windows da bulunduğu gibi programfiles dizini var o dizini seçerek kurabilirsiniz.

Karşılaşacağınız sorunlardan bir tanesi de 64 bit 32 bit sorunu eğer kurulum sırasında veya çalışma sırasında bir hata verirse aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Dedikten sonra yine kurulumun olduğu dizine (o dizinde açmak şart değil o dizinede gidebilirsiniz) gidip orada uç birim açarak kurulumu aşağıdaki gibi yapınız.

 

Karşılaştığınız kurulum sorunları için konsol çıktılarını buraya yapıştırarak sorabilirsiniz,yardımcı olmaya çalışırım.